statystyka Marzycielska Poczta.
Blog > Komentarze do wpisu

szczęściara

Dociera do mnie, jak przez ostatnie lata byłam egoistką. Ciągle "ja, ja, ja", moje problemy, frustracje, ambicje, moje zdrowie (raczej jego brak) i chcenia.

Za mało uwagi dla mojego męża, za mało wsparcia dla niego, bycia żoną, przyjaciółką, kochanką. Za mało rozmów, chwil we dwoje, rozwoju związku, przyjaźni. Bardziej pretensje, czepianie i "wychowywanie". Za mało docenienia jego zalet, a nie tylko wady. Za mało wsparcia w marzeniu o własnym domu, miejscu na ziemi, interesowania się jego sprawami.

Za mało miłości do mojej córki. Dopiero teraz.... Że przecież wpadka to nie katastrofa, świat się nie zawalił, wszystko ułożyło się dobrze. Co z tego, że marzyłam o pracy w zawodzie. znalazłam inną, niezłą.  Najważniejsze, że jest zdrowa, bystra, kochana. Że moim zadaniem jest być jak najlepszą mamą dla niej. Być wsparciem, oparciem, gwiazdą, kocem co otula, kimś kto wierzy w nią i zawsze pomoże, wysłucha, ukocha. Ona jest moim słońcem.

Dzięki nim jestem silna, pewniejsza siebie, dumna z tego co mam, niesamotna, Nie wiem co bez nich bym zrobiła. Chyba codziennie płakała. Dzięki nim jestem znieść wszystko, stres w pracy i humory koleżanek (przecież to tylko praca, ważniejsi są D. i Lenka), choroby - mam dla kogo zdrowieć i podnosić się z najgorszego, cóż z tego, że poroniłam - mam Lenkę! co z tego, że przydałyby mi się nowe spodnie, Lence trzeba z 3 pary, i może sukienki na wiosną dla mojej Lalki. Jej teksty i zachowania codziennie mnie bawią i rozśmieszają ("mamo jesteś może smutna, może chciałabyś bym zaśpiewała ci piosenkę "balla bella donna"? a mogę umyć podłogę proszę!?"

Byłam taka głupia, taka egoistka, płacząc codziennie, że jestem w ciąży, że siedzę drugi rok z dzieckiem w domu, że mnie nic już w życiu nie czeka, że moje życie się skończyło. Nie skończyło się, trwa dalej i jest dobre dzięki nim.

Jestem szczęściarą!!!!

 


sobota, 30 kwietnia 2016, aniolek_ola
2016/04/30 12:44:23

Polecane wpisy

  • a może...

    A może by wrócić do pisania? Do wyrażania siebie, ubierania swoich myśli w słowa. Zatrzymania się, zastanowienia się. Zapisania siebie w jednym miejscu. Odnalez

  • Już niedługo...

    Będę mamą:)

  • pani magister!

    Od wczoraj noszę tytuł magistra:):):))